Více typů vlasů na jedné hlavě | Kudrnaté vlasy

Více typů vlasů na jedné hlavě


  • Co dělat, když se na jedné hlavě vyskytuje víc typů vlasů najednou? Tak na to se podíváme v téhle diskuzi.



  • Dobrý deň,

    potrebovala by som poradiť ohľadne vlasov s menšou poruchou osobnosti😅. Ich problémom je, že sa nechcú zhodnúť na tom, akú textúru by mali mať. Spodná tretina je kučeravá, stredná tretina je vlnitá a hore si do tretice spokojne sedia skoro rovné vlasy. Sú nefarbené, tepelne ich upravujem tak raz za rok a čo sa týka starostlivosti tak myslím, že im nič nechýba. V mojom prípade sa asi príroda pomýlila. Som z toho celé roky dosť zúfalá a napriek tomu, že sú moje vlasy v dobrom stave, neviem čo s nimi robiť aby ako-tak dávali zmysel.

    Za každú radu budem vďačná 😊


  • @Ema Dobrý den,

    pokud si nevíte rady ohledně produktů, protože máte na hlavě více typů vlasů, tak zkuste něco ze značek, které vyhovují napříč všemi typy 😊 je to jev, který se běžně stává... Sama jsem s tím dříve bojovala, a horší bylo na tom to, že spodní vlasy chtěly hydratací a vrchní protein! A co teď?! 😂

    Někdo říká: "tak si ty vlasy na hlavě rozděl podle typu, a na každý aplikuj jiný produkt". To je podle mě zbytečné trápení.

    Tak jako se mnohdy řeší, že část vlasů je nízkoporézní a část vysokoporézní - nebude přeci dávat k hlavě lehčí produkty a do délek těžší, neee. 

    Já vždycky říkám - orientovat se podle "nejslabšího článku", a "méně je někdy více". V případě různých typů porézností je lepší se řídit tou nižší, protože pokud na ní zvolíme těžké produkty, které budou sice vyhovovat těm vysokoporézním, tak ty nízkoporézní budou nejspíše mastné, splihlé, proste fujky 😁

    Tak bych to zkusila stejným způsobem aplikovat na typy vln/kudrn. 

    Takže ve vašem případě bych se spíše řídila péčí pro vlny 😊 případně produkty pro všechny typy vlasů - vyhovují jak silným, tak jemným, kudrnatým i vlnitým, apod.. To je například Curlsmith, Tréluxe, Inahsi... 

    A zkusila bych na ty vrchní tzv. fingercoiling při stylingu, a při masce je trénovat - zaplést twisty, dát pod čepici a nechat s maskou působit 😊 Mohlo by to trochu pomoct. Na youtube najdete o tomto spoustu videí.

    Katka


Chcete-li odpovědět na toto téma, je potřeba přihlásit se!