Jaké produkty z Kudrnatého eshopu mám pořídit? 💖 | Kudrnaté vlasy

Jaké produkty z Kudrnatého eshopu mám pořídit? 💖


  • Syndrom bloudění po Kudrshopu začíná být mezi začínajícími Curly Girls opravdová diagnóza. 😀
    Zde se můžete poradit, co by mělo přistát ve vašem košíku.



  • Ahoj, už jsem 2x nakombinovala košík, ale pořád se v tom plácám :D

    Řekla bych, že mám 3A, vysoce porézní a ted v zimě jsou tvrdý jak sláma. Někdy se mi ale stane, že koupím něco, co ty vlasy zjemní, ale zároveň se už jen vlněj a nebo elekrizují . A co se týká kokosového oleje, tak na mě asi nějak nezabírá (vlasy se po něm spíš zhorší a ani se mi to moc nelíbí, protože je nemůžu ukočírovat, je to jak slaměná lví hříva) a četla jsem i u některých curlygirl, že jim to nevyhovuje, tak nevím jestli se ve složení kokosu mám vyhýbat nebo ne.

    Moje představa je koupit si nějaký základ (cenově dostupné) a postupně to vylepšovat/doplňovat. Co se týká fixace, tak tu něco mám, co mi relativně vyhovuje, tak to bych pořídila až v dalším kole. Poradíš mi prosíím? :)


  • @Monika Doležalová Ahoj :)

    Co se týče kokosového oleje, aplikovala jsi ho samotný na vlasy? Jako zábal? Nebo jak jsi zjistila, že ti úplně nevyhovuje? :) často bývá právě problém v samotné aplikaci kokosáku, na někoho může působit podobně, jako protein. V produktech takové škody nemusí napáchat, v kombinaci s jinými složkami. 

    Samozřejmě je to individuální, každe vlasy jsou jinak citlivé na různé složky, ať už kokos, tak aloe nebo jakýkoliv protein. Je potřeba si to odzkoušet. 

    Třeba výborná maska bez kokosového oleje pro vysokoporézní vlasy je od Jessicurl Deep conditioning nebo od Inahsi. Kondicionér taktéž od Jessicurl Too Shea.

    Kdybys chtěla zkusit produkty, které kokosový olej obsahují, tak např. Giovanni Frizz be gone, který je cenově dostupný. Případně Shea Moisture, Inahsi, produkty od Flory.

    Jelikož nepíšeš, co jsi už vyzkoušela a co ti daný produkt s vlasy dělá, nemohu konkrétně doporučit produkt, jelikož netuším, v čem přesně může být problém, proč se ti zdají vlasy tvrdé - zda náhodou nemáš v mycím kombu příliš proteinu, nebo co ti způsobuje vlasy přejemnělými, nebo jestli to nemůže být stylingem, obsahující glycerin, ktery do aktuálního počasí není příliš vhodný.

    Pokud máš ještě nějaký dotaz, ptej se :) případně doplň info, můžeme se o tom dále pobavit :)

    Katka


  • Ahoj,
    dělala jsem si curly girl test, ve kterém mi vyšlo, že mám typ vlasů 3A, silné vlasy, střední hustotu a nejvyšší poréznost.. Abych pravdu ale řekla, těžko se mi test vyplňoval, protože mi přijde, že horní vrstva vlasů je úplně jiná než ta spodní. Celkově by výsledek curgly girl testu odpovídal té horní vrstvě vlasů - ty jsou hrubé, drsné, lámou se, dost se ale kudrnatí, celkově působí velmi suše (jakoby i šustí). Spodní vrstva vlasů je spíše jemná, vlasy jsou méně kudrnaté než ty horní, vlasy jsou i tenčí a kromě konečků nevypadají tak vysušeně jako ty horní, rychleji se při mytí nasáknou vodou.. kvůli lupům, které jsem měla hodně a nemohla jsem se jich zbavit, jsem používala šampon od Vichy, který mi jako jediný pomohl, ale není CGM approved, nyní jsem ho nahradila jiným šamponem od Vichy, jehož složení vyšlo na curlsbotu jako approved. Chtěla bych však ale vybrat i jiné produkty, které by pomohly zkvalitnit mé vlasy.. Mohli byste mi prosím poradit, jaké produkty vybrat, když mám na hlavě ¨více typů¨ vlasů?
    Děkuji :)


  • Ahoj moc by se mi hodila rada, co vše do začátku pořídit. Podle testu mám vlny 2A,možná i 2B,stredni až vyšší hustota, vysoká poreznost. Svědící pokožka hlavy a lupy. Který šampon a doplňky pořídit a co všechno? Vyhovoval by mi šampon od cantu a který přesně? Balzám také od cantu, nebo spíš coconut co wash a na stiling cantu nebo shea moisture coconut? Popřípadě něco úplně jiného, nebo ještě něco na víc? Barvím hennou a používám octovy oplach. Předem moc děkuji za odpověď. 😊


  • @Petra Martinková Ahoj, je úplně běžné, že máš na hlavě více typů vlasů :) vzhledem k popisovanému stavu bych se asi řídila těmi vrchními, protože pokud by ses řídila těmi spodními, tak těm vrchním by mohla pořád scházet hydratace.. Však jsou i produkty, které vyhovují všem typům vlasů! 

    U toho Vichy se mi moc nechce zdát, že by vyhovoval, v případě aplikace Hair Keeper je to potřeba brát s rezervou, protože ne vždy odhalí všechny složky...a u Curlsbot.com je potřeba složení opisovat se správností.. 

    Nicméně s lupy lze bojovat i šetrně... Např. Hands on Veggies Antidandruff šampon je na ně perfektní! Je potřeba dbát na správnou techniku mytí.. Provádět masáže pokožky hlavy při mytí šamponem, důkladně vymyvat produkty, a sušit pokožku fenem, nenechávat ji dlouho vlhkou, pak se mohou množit kvasinky, plísně atd..

    Ve tvém případě bude určitě na místě hydratovat... Co se týče již zmiňovaných produktů, které vyhovují jak jemným, tak silným suchým, jsou od Curlsmith.. Tam bych určitě doporučila masku, kondicionér, leave in i gel z modré řady! Případně, kdybys chtěla dodávat protein, tak TréLuxe.. Taktéž pro všechny typy vlasů, a obsahuje protein s menšími molekulami.. :) takže zkus na to mrknout, snad jsem ti alespoň trochu pomohla!

    Katka. 


  • @Monika Severínová Ahoj, pokud máš svedici pokožku hlavy a lupy, do zmiňovaných produktů bych opravdu nešla, mohlo by dojít ke zhoršení.

    Zkus Hands on Veggies Antidandruff. Je přírodní, netoxicky, bezvadný na lupy i svědění, opravdu zklidní. 

    Jinak, Cantu a Shea obsahuje spoustu bambuckeho másla, a vzhledem k tomu, že nepíšeš, jak silné vlasy máš, mohlo by dojít i k zatížení, v případě těch jemných. Jsou to produkty spíše pro kudrnaté az afro vlasy.

    Navíc Cantu šampony jsou hloubkově čistící. 

    Doporučuji spíše Giovanni (root 66, 50:50, smooth as silk nebo masku Nutra Fix Reconstructor), Jessicurl, Inahsi - tam je lehoučký Mint kondicionér , Alikay nebo TréLuxe, Curlsmith modrá řada. Záleží, zda vlasy potřebují hydratovat, nebo dodávat protein. :)

    Katka


  • Moc děkuji za radu, vlasy mám hodně tvrdé úplné hřebíky, poradila by jsi mi prosím ještě něco přesně na ně? 


  • @Monika Severínová Jestli tím myslíš silné vlasy, tak můžeš zvolit něco z řady Jessicurl pro suché kudrny a vlny. Např. kondicionér Too Shea!, Rockin Ringlets aktivátor, Confident coils jako styler, masku Deep conditioning 😊 u některých produktů najdeš i menší balení na zkoušku, kdyby ses bála těch velkých. Případně by ti mohly sednout i produkty od Flora Curl, Curlsmith.. 


  • Moc děkuji za rady, něco z toho určitě vyzkouším 😊


  • Ahoj,

    mám v plánu si nakoupit na tomto eshopu. Mám 2C, vysokoporézní, jemné vlasy a nejsou ani moc husté, ale není to ani, že bych jich měla zase moc málo. Vlasy nebarvím. CGM jedu necelé 4 měsíce. Zatím používám produkty buď z drogérie anebo přírodní kosmetiku, které jsou CGM approved. Vybrala jsem si nějaké produkty, které si chci koupit, ale nejsem žádný odborník, a tak se chci poradit, zda produkty, které jsem si vybrala by mohly mým vlasům pasovat. Mám v plánu koupit As I Am Coconut cowash, direct leave-in od Giovanni a gel od značky Eco (růžový).

    A pokud máte někdo zkušenosti z kartáči od Denmana, tak jaké jsou v nich největší rozdíly. Po nějakém z nich také pokukuji.

    Děkuji :)


  • @Eva Koňaříková Ahoj, pokud máš jemné vlasy, cowash bych ti moc nedoporučila. Mohlo by dojít k zatížení.

    K jemným vlasům, i když jsou vysokoporézní, je dobré se chovat jako k nízkoporézním. Jsou náchylnější na zatížení, než jakékoliv jiné vlasy. 

    Cowashování jako takové vzniklo v Curly girl metodě hlavně pro suché kudrny. Péče o vlny je trochu jiná jiná. 

    Tipy na péči pro vlny najdeš zde.

    Pokud máš však dojem, že by vlasy potřebovaly takovou dávku hydratace, tak to zkus, ale musíš cowashování provést správně. 

    Raději bych zvolila nějaký hydratační Low poo. 😊

    Zbylé dva produkty jsou v pořádku, pokud tvoje vlasy mají rády protein. 😊

    Jinak na Denmany mám takovou pomůcku - D14 je maličký, fajn na krátké řídké vlasy, má pouze 5 řad. D3 je vyloženě univerzální na všechny typy vlasů, má 7 řad, mám ho raději než D14, lépe se drží v ruce. D4 na husté dlouhé vlasy, 9 řad. Řady však u všech můžeš vytahovat dle libosti, i když to výrobce úplně nedoporučuje. Jsou ideální na styling, při rozčesávání ti může škubat vlasy - já a spousta dalších holek jsme se shodly na tom, že na rozčesání neee 😁😁

    D93 je na rozčesání naopak ideální. 

    D17 Afro Pick je zase super na objem od kořínků. Po vytleskání krusty s ním vlasy kořínků načechrat. A takový tip: Ideálně ho ještě postříkat Bounce sprejem a pak čechrat😁

     Katka


  • Děkuji moc za rady. 😃


  • Ahoj,

    moc bych uvítala radu ohledně šamponů - jak low poo, tak na hloubkové čištění, případně leave in.

    Mé vlasy jsou jemné 2B, řidší, vysokoporézní, suché a co jsem tak vypozorovala (jsem na metodě 2 měsíce), tak nejsem kámoška s proteinem. Z ostatních produktů mám kondi a masku modrý Curlsmith, aktivátor a gel Curl Keeper, vyzkoušela jsem šampon Jessicurl a Inashi, které mi asi i v podstatě sedly.

    Co byste mi doporučily vy, ráda bych objem a také větší rozestup mezi mytím, vlasy se mi docela rychle mastí.

    Děkuji a ať se kroutí :-) Marti


  • @Martina Táchová Ahoj, pokud ti vyhovuje ten Inahsi Low poo, tak ho klidně používej dál. Je lehoučký, hydratační, vlasy jsou po něm takové nadychané (alespoň u mě) 😁. Nezapomínej na poctivou masáž pokožky hlavy při mytí, do blízkosti hlavy nedávat žádné jiné produkty a pečlivě vymývat kondicionéry apod.. A hlavně, nesahat si příliš často do vlasů - ruce jsou výborný roznašeč mazu 🤣 Případně můžeš ještě vyzkoušet šampuk od Ponio s Levandulí a tea tree.

    Pokud ho budeš používat pravidelně, pokoušet se mycí interval i sama prodlužovat (postupně, začít třeba i jeden den), může se ti maštění pokožky zmírnit po nějakém čase.

    Pokožka byla před CGM většinou agresivně odmaštována sulfáty, mazem se bránila, vytvářela ve zvýšené míře jakoby svůj ochranný film. Chce to špetku trpělivosti, než se stabilizuje, než si zvykne na novou péči 😊

    Nezapomínej ani na pravidelné hloubkové čištění. Nadměrné maštění může způsobovat i build up. Pokud máš tvrdou vodu doma, tak zvol určitě chelátový šampon - nejlepší je Kinky Come clean. Já ho používám, i když tvrdou vodu nemám. Krásně myje, nevysušuje, nedráždí ani mou citlivou pokožku. Jinak můžeš zvolit jakýkoliv jiný, např. od Inahsi hloubkový.

    Leave in bez proteinu je na jemné vlasy fajn od Pretty curly.

    Na objem můžeš využít i vychytávek jako root cliping nebo skřipce od Curl keeper, kterými vlasy přizvedneš během sušení😊.

    Katka


  • @Kateřina Švihlová skvěle, díky 😍


  • Ahoj :) 

    Moc, moc prosím o radu. Jsem absolutní nováček ve světě CGM a jsem ve fázi, kdy neustále vybírám ty pravé produkty na moje wavy hair (2C, vysokoporézní dlouhé vlasy, normální až jemné). Vybrala jsem si low-poo šampon značky Giovanni root 66 Max Volume Shampoo + tužící gel od té samé značky ale moc si nevím rady s výběrem leave inu (pokukuju po Giovanni direct leave in). Low-poo jsem volila, jelikož mám z cowashe upřímně strach, trpím totiž spíše na mastící se pokožku hlavy.

    Mám odjakživa problém s tím, že některé prameny mých vlasů mám zatočené to prstýnků a některé zase jen lehce vlnité a tak trochu poletávájí kolem a celkový dojem pak z mých vlasů je, že nemají žádnou pořádnou formu a těžko se mi vlastně posuzuje, který typ curly girl vlastně jsem 😞   

    Předem moc děkuju! 🙂

     


  • @Beáta Burianová Ahoj, Giovanni leave in není vůbec špatná volba :) jen se může stát, že Giovanni gel ti bude vlasy vysušovat - některé vlasy ho milují, některé nenávidí, nic mezi tím není :D takže bych ti doporučila pod něj klidně něco víc hydratačního (přece jen leave in od Giovanni má taky protein). Takže můžeš bez problému zvolit Pretty curly leave in. Případně si od obou můžeš vzít malá cestovní balení a zkoušet, jak vlasy budou reagovat. 

    To ti pomůže se případně odpíchnout při výběru dalších produktů :) 

    Jinak vlny 2C jsou vždycky na hraně s kudrnami. Sama mám horní část vlasů spíš skoro kudrnatou (po roce CGM a střihu poničených konců) a spodní vlasy klasicky vlnité. Je to úplně normální, mít na hlavě více typů vln/kudrn. :) 

    Katka.


  • Moc děkuji za odpověď a za rady :) 


  • Dobry den, 

    Podle testu mi vysel typ 2A. Vlasy mam delsi k prsoum. Vysoka hustota a vysoka poreznost. Vlasy si myju 2-3den, to uz zacinaji byt mastne. 2-3tydne je zehlim, krouti se konecky a pri culiku mam vecne kolem usi take kudrlinky s kterymi nic nenadelam :D rada bych byla kudrnatejsi, nejak hezky :)) ve vlhku venku se mi dela neco cemu rikam kvetak, ani rovne, ani krasne vlny...ale proste květák :D vlasy tak jako plihnou...

    I pres typy produktu k 2a stale tapu s vyber, mohla bych vas poprosit o pomoc? Rada bych si do zacatku poridila sampon a konficioner a zacala se spravnou peci. 

    Predem dekuji za odpoved.

     

    Daniela Nevyjelova


  • 1 / 2
  • 2
Chcete-li odpovědět na toto téma, je potřeba přihlásit se!