Karolina z Kudrnatých vlasů

Dívám se, jak utíká voda v řece, jak rostou stopy mého synka, a nemohu tomu občas uvěřit.

Když jsem v březnu 2019 zakládala Kudrnaté vlasy, o Curly Girl metodě dosud neexistovala žádná česká stránka a ve Facebookové skupině se mnou rozpačitě přešlapovali čtyři lidé. Dnes má tatáž skupina přes 28000 česko-slovenských Curly Girls, ze kterých oči přecházejí.

Denně mne přesvědčujete o tom, že změna není jen teoretický pojem ani luxus pro pár vyvolených. Magie za Curly Girl metodou je reálná, a z toho, s jakou lehkostí ji kolem mne opakujete v každém věku, délce, typu vlasů i situaci  lze říci, že je CGM i dokonale spravedlivá.

Ten malý zázrak má v sobě každá z vás.

A kdo jsem tedy já, a proč to všechno dělám?

Většinu života jsem strávila v přítmí divadla. Věřila jsem, že jestli mohu světu něco dát, bude to beze slov. Ale život tanečnice, stále na cestách je prchavý, a skutečný život nečeká. Po návratu domů jsem se usídlila v pražském rozhlase a sestavovala hry s herci od krvelačných detektivek po pohádky s Kaiserem a Lábusem. :) Málokdy jsem tehdy usínala bez nějakého hlasu pod kůží, a známé tváře dodnes asi nejrychleji poznám se zavřenýma očima. :)

Bylo to při stáži v zahraničí, kde jsem se poprvé setkala s Curly Girl metodou a nejprve jí moc nevěřila.

Moje vlasy byly zraněné.
Ale nebylo to ono klasické ublížení na těle za pomocí žehliček, odbarvování a krepového povlečení. V důsledku nemoci, o které si ještě povíme, a dlouhodobé devastace v divadelních maskérnách připomínaly vlasy po chemoterapii, a co bylo horší – už jsem to s nimi zabalila. Vypadaly tehdy takto:


Pokud by to podle vás ještě šlo, podotýkám, že do toho bodu jsem se dostala odsud:

+ + +

Skepse bolí v životě víc než neúspěch. Z pocitu, že je to jedno a jiný už to stejnak nebude“, vznikají malé trhlinky v sebevědomí, které ale mohou přerůst v opravdické díry na srdci.

Dobře vím, jaké to je vstávat s pocitem, že jste něco prokoučovali a ačkoli jste teprve v půlce, třetině (nebo jiné odmocnině) života, v některé oblasti vás happyend už nečeká, protože nelze očekávat zázraky a u vás je to prostě dané.

Jenomže Curly Girl metoda u mne nakonec zabrala. Způsobila, že po necelém roce pomalu začaly dorůstat vlasy, které už růst nikdy neměly, a já na konci stáže nejvíc času trávila v místním trichologickém institutu. :)

Curly Girl metoda proměna

Rozhodla jsem se, že z CGM musím udělat téma i u nás.

Ale hlavně, rozhodla jsem se, že musím udělat i něco víc. Jít za skutečným zdravím vlasů.

Vlas je technicky vzato mrtvá hmota. Mnohé z toho, s čím Curly Girl metoda pracuje, je stylingovou záležitostí, a může se při nešťastné interpretaci smrsknout jen na vědu, jak co nejrychleji nahonit v koupelně prstýnky.

Poučky z Curly Girl metody zajistí rychlý wow efekt. Ale nezajistí, že vlasy po prvním roce nezačnou stagnovat. Že nebudete mít problémy s pokožkou hlavy. A že vlasy budou silněji růst.

Mne, vzhledem k osudu mých vlasů, od počátku nejvíc zajímaly právě tyto věci. Aby Curly Girl metoda byla šance i pro lidi, kteří ztrácejí víru, že by vlasy uzdravili. A aby fungovala dlouhodobě.

Proto se snažím ve svých textech pokrýt víceré přístupy, od no-poo k trichologii. Proto k produktům přidávám interaktivní seznamy složení, buduji Curly Girl encyklopedii. A proto věřím, že holistický přístup a chápání souvislostí vede dál než sebedražší produkty.

Milujte své vlasy, když jsou nahé.

Nenechte skepsi zhltnout váš život.

Opravdu nikdy není pozdě.

I pokud máš

  • vlasy, nad kterými jsi zlomila hůl 
  • vlasy po chemoterapii
  • vlasy po dítěti“
  • vlasy, které nerostou

Má to smysl. Každý okamžik, který věnuješ dobrému pocitu sama v sobě, má smysl a přivádí Tě mezi Curly Girls.

Děkuji, že jste tu se mnou a máte to tu rády,

Karolina Srncová

 

.

.

.

Karolina Srncová

 

Jak se Ti líbí Kudrnaté vlasy? Napiš Káje vzkaz...