Curl Squad Majda Majda pochází z Chomutova, je čerstvě vdaná a očka jí tak hezky svítí proto, že je podle svých slov neustále zamilovaná („do manžela, do psa, do přírody, do nebe, do písničky, do jídla… zkrátka pořád do něčeho.“) Pracuje v marketingu a v každodenním běhu se snaží co nejvíc věnovat přítomnosti, i když jak přiznává, díky mobilu skoro přirostlému k ruce jí to občas nejde.

Svůj život si neumí představit bez svého Jack Russell teriéra zvaného Jack Daniels (což podle Majdy o lecčems vypovídá :D ). Přes deset let se věnuje ochotnickému divadlu (má za sebou necelých 15 rolí, pár ocenění a hrozně ji to baví!). Podle svých slov není sportovec, ale miluje pohyb (běh, jógu, snowboarding, běžkování), a i když v ničem není extrémně dobrá, snaží se to dělat naplno a hlavně si to užívat! Většinou ji taky baví vařit, a číst – což ale nestíhá často.

„Věřím, že vždycky všechno dopadne dobře a že nám vesmír vždycky pošle to, co si přejeme. A taky věřím v jednorožce, duhu a obláčky a moje nejoblíbenější barva je prostě růžová. :) Lásku považuju za největší sílu světa.“

A hned za ní je Curl Power, že ano Majdo? ;-)  

Typ vlasů:                2A/2B
Síla vlasu:                jemné
Hustota vlasů:   
 střední
Poréznost:             
nízká
Od kdy na CGM: červenec 2019  

1. Majdo, máš vlny 2B, a pro takové vlasy bývá Curly Girl metoda trochu vysvobozením. Dává totiž odpověď na mnohdy letité tázání, co jsou vlastně zač. Mnoho žen své vlny chápe jen jako neupravené rovné vlasy. Myslela sis to o nich taky?

Meh – to je asi nejlepší slovo, co se mi vybaví, když o vlasech přemýšlím zpětně. :) Vždycky jsem o sobě říkala, že když vlasy nevyžehlím / nenavlním žehličkou (jojo, často jsem svoje vlasy vlnila žehličkou, abych měla jiné a hezčí vlny...), tak vypadám jako čarodějnice, co prošla roštím. Jedna strana tak, druhá jinak, suché vlasy, krep – prostě nikdy jsem nevěděla, jak budu vypadat. Asi v 18ti mi tohle vyřešila žehlička, takže jsem téměř denně začala žehlit nebo vlnit. A tehdy to bylo vysvobození.  

2. Co Tě přesvědčilo, že by mohlo stát zato do CGM jít?

Úplně poprvé jsem o CGM slyšela asi před dvěma, třemi lety. A absolutně jsem metodu zavrhla s tím, že samotný kondicionér mi vlasy nikdy neumyje. Nicméně díky žehlení se pro mě stalo prakticky nemožné mít delší vlasy. Tepelnou úpravou se totiž prostě začaly u ramen lámat, dál nerostly a vypadaly hrozně. Koketovala jsem s myšlenkou No-poo, ale zůstalo u koketování. ;)

A pak jsem znovu narazila na CGM, tentokrát v češtině v podobě stránek kudrnatevlasy.cz a skupiny na Facebooku. A řekla jsem si, že když už nebudu žehlit, bylo by fajn zkusit zjistit, jaké ty vlasy vlastně mám. Dát jim asi poprvé v životě opravdovou péči a ne je jen tvarovat tak, jak se mi zrovna chce. A „nečekaně“ – mě to totálně pohltilo.  

3. Začátky jsi ale neměla snadné. Máš dvě nevýhody, které potenciálně zpomalují Tvůj progres. Vlasy barvíš, a také tam bylo to žehlení. Vpodstatě tak metodu jedeš na vlasech částečně poškozených. Jak se chovaly v době Transition fáze?

Začátky byly peklo! Díky bohu, že to bylo v létě, to se tak celkově ledacos odpustí coby „beach look“ (nebo Bitch look..? :D ) Každopádně, moje vlasy byly po deseti letech žehlení strašně zničené. Můj první úkol tedy byl nechat je přivyknout, hydratovat, doplňovat živiny, hydratovat, a zase hydratovat. Vlasy vypadaly hrozně... Nemůžu říct, že by se víc mastily, ale neudržely tvar ani hodinu, byly rozpramínkované, nechápaly, co se děje. Však fotky mluví za vše.

  Curl Squad Majda Transition fáze (vlevo) vs. třetí měsíc CGM, kdy už vlnky na metodu normálně reagují.  

4. Jemné vlny mají na CGM spousta specifik. Navzdory tomu, jak byla metoda původně formulovaná, se v rutině obvykle neobejdou bez šamponu. Co Ty na to? Zkoušela jsi vůbec cowashing, tedy klasické mytí samotným kondicionérem?

Přiznám se, že nezkoušela. Jedu šampon na pokožku hlavy a kondicionér do délek. Přemýšlím ale, že si nějaký vzorek cowashe do budoucna objednám a vyzkouším. Třeba mě to překvapí. :)  

5. Potom se nabízí otázka, jak to máš s výživou vlasů? Vzhledem k barvení určitě potřebují pravidelně „dokrmit“, zároveň ale snadno podléhají přetížení... Jak tohle řešíš při deep conditioning?

Deep conditioning vždycky dávám jako pre-poo, to mi dost pomáhá. Netroufla jsem si zatím na žádné těžké produkty, oleje ani nic takového, ale pravda je, že jak se vlasy uzdravují, možná by jednou za čas něco takového skously. :) Každopádně mám doma dvě masky, které střídám podle potřeby – Giovanni Nutrafix Hair Reconstructor a Jessicurl Deep Conditioning Treatment. Víc rozhodně používám Giovanniho, právě kvůli barvení atd. Doplňuju s ním protein.  

Curl Squad Majda Majda před CGM (vlevo), v začátku CGM, a po třech měsících na metodě (vpravo).  

6. Ve wavy hair komunitě se často debatuje o stylingu za vlhka vs. za mokra (wet styling vs. damp styling)? Mokrý styling může výrazně pomoci plnosti vln, u jemných vlasů ale také může vést k jejich prověšování, protože se ve vlasech uzamkne víc vody. Co sedí Tobě a děláš klasický plop?

Curl Squad Majda  

Objev microploppingu a stylingu za vlhka byly pro mě strašně zásadní! Pokud dám produkty do úplně mokrých vlasů a pak dám plop, vůbec mi to nefunguje. Vlasy jsou těžké, upláclé, rovnější – meh! Takže já vždycky umyju, dám leave-in a aktivátor, microplopping, a pak až gel pomocí Praying Hands.  

Klasický plop nedělám vůbec. Zkoušela jsem ho, ale nijak mi to nesedělo. Ale, mám takovou čapku, kterou nasadím ještě na úplně mokré vlasy když vylézám ze sprchy, vlastně podobně jako plop, ale je taková měkkoučká a velká, takže vlasy nijak nesuší. Spíš ji mám, aby ze mě nekapala voda po koupelně. Made in Ali. Koukněte na fotku. :)      

7. Našla jsi na svoje vlasy nějaký leave-in, který je nezatíží, nebo se obejdeš úplně bez něj?

Našla – Kinky-Curly Knot Today. :) Nebo spíš takhle – jiný jsem ani nezkoušela. Voní mi, vlasy mi nezatěžuje, dodává víc hydratace a jsem s ním maximálně spokojená, takže ani měnit zatím nehodlám. :)  

8. Čím svoje jemné vlnky nejlépe zafixuješ, aby nebyly zatížené?

Musím říct, že jsem zatím neobjevila nic lepšího, než prostě použít gel – konkrétně TOP za mě je Kinky-Curly Curling Custard (ale brousím si zuby na Ecoslay marmeládu!). Zkoušela jsem pěnu od Giovanniho, ale poslala jsem ji pak dál, lepila mi vlasy. Styler Confident Coils od Jessicurl mi zase vlasy docela zatížil a neudělal žádnou krustu. Občas jsem dala trošku do úplně mokrých vlasů a pak použila gel, ale vlastně jsem oproti samotnému gelu neviděla žádný rozdíl. Gel dávám po microploppingu ve stoje (ne hlavou dolů) metodou praying hands a scrunching tak, jak chci, aby vlasy pak držely (pěšinka a prameny na správném místě), při sušení s nimi pak hýbu normálně.  

Curl Squad Majda Když se povede washday...  

9. Jak dlouho a jakým způsobem vlasy sušíš?

Právěže sto let. :) Ač mám vlasy barvené a poškozené, takže by měly být středně až vysokoporézní, namáčení a sušení mi hrozně trvá – a není to hustotou vlasů! Při sušení tedy jednak vymačkám přebytečnou vodu do trika / microfiber ručníku, pak dám gel a pak beru difuzér. Suším nejdřív teplejším vzduchem (5 minut naplno), pak přepnu na studenější, ale ne úplně studený vzduch a snížím rychlost. Foukám krouživými pohyby kolem hlavy, hlavu různě otáčím ze strany na stranu, vlasy jemně přehazuju.

Když začínají být kořínky suché (cca 15 minut) tak naberu i konečky a (jak krásně ve videu říkala Lucka Kotnourová), funím. Pak střídám pohyby kolem hlavy a foukání na konečky a pořád přehazuju, aby vlasy nebyly ve stejné poloze. Foukám tak půl hodiny, protože jsem netrpělivá. :) Ale nikdy je nevyfoukám do 100% sucha. Nebo spíš zatím se mi to ještě nepovedlo.  

10. Vím od Tebe, že vzhledem k nabitému programu často myješ večer. Znamená to, že chodíš spát s krustou?

Chodím. Jednak tím, že vlasy nemám 100% suché (myšleno konečky) tak aspoň přes noc doschnou a ráno můžu vesele tleskat / mačkat. A taky by mi asi bylo líto, kdyby náhodou vlasy doschly a byly super, jít pak hned spát a zničit si je... Takže takhle se vždycky těším na ráno. :)  V létě to bylo jinak, venku a v teple mi vlasy uschly výrazně rychleji, takže se to dalo i přes den.  

11. Děláš pravidelné refreshe, nebo raději mezi mytím dáváš no product days? U vlnovlásek není refresh vždycky samozřejmostí...

Refreshe jsem dělala v létě, ráno jsem nastříkala vodu s leave-inem a šla, vlasy uschly cestou, ale teď v zimě to nedělám, radši si upletu nějaký volný copánek, udělám drdol, vezmu čelenku, aspoň je člověk kreativnější. :) Nevím jak to budu mít do budoucna. V létě probíhala totiž ještě těžká Transition fáze, takže je možné, že se k refreshům vůbec vracet nebudu.  

Curl Squad Majda Takhle nejčastěji nosím vlasy, když se to nepovede.  

12. Postrachem vlnovlásek je build up, tedy usazená rezidua produktů a olejů, která je jednou za čas záhodno odstranit. Co Ty a hloubkové čištění?

Čistím pravidelně. Na Final wash jsem si objednala Kinky-Curly Come Clean, takže jednou za měsíc / 6 týdnů ho použiju. Pak dávám většinou hned masku.  

CGM vnímám jako cestu zpátky k sobě a ke svým vlasům. Strašně mě baví všechny ty metody, produkty, postupy... Ale zase se snažím, když už produkt koupím, ho upotřebit a nemít doma padesát rozdělaných lahviček k experimentům. Zároveň nejsem fanatička, takže nevěřím v nepropustné hranice CGM – když někomu něco sedí, proč ne, když se sem tam udělá výjimka, proč ne. Dokázala bych se teď o vlasech bavit hodiny, takže pokud vás CGM zajímá, stačí říct! ;)

 

13. Pojďme teď k Tvému barvení a odbarvování. Dokázala bys nějak shrnout své zkušenosti na tomto poli? Jaká je nejšetrnější metoda barvení, kterou jsi zatím objevila?

Noo, já nejsem asi úplně nejlepší příklad. :D Celý život jsem to měla tak, že jsem se pro něco rozhodla a druhý den šla ke kadeřnici to realizovat! Díky tomu jsem byla už červenovlasá, černovlasá a teď naposled i skoro úplná blond! Mě ty změny prostě baví, takže se toho nechci vzdávat.

Pravda ale je, že CGM to rozhodně neprospívá, nic to neurychluje a vlasy mi to dávají pěkně sežrat. (Ale přijde mi to od nich fér. :) ) Já nejsem extrémista – věřím, že když budu normálně jíst a jednou za čas si dám burger, tak nepřiberu, stejně jako když se budu cpát pořád burgerama a jednou si dám salát, určitě nezhubnu. Takže teď na to koukám tak, že pokud budu o vlasy správně dlouhodobě pečovat, nevadí, když jednou za půl roku půjdu třeba na melír, nebo vlasy vyžehlím. Ale opravdu jen jednou za čas a musím počítat s následky.

V tuhle chvíli vlasy ale potřebuju vyléčit, takže si dávám od chemických barev pauzu – uvidíme, na jak dlouho. Nikdy jsem neuvažovala čistě o henně, to není pro mě. Mám zkušenosti s barvou Biokap, jejíž složení prošlo Curlsbotem. Aplikace je u ní totožná s klasickými barvami z drogerky. Mně ale barva vůbec nechytla. :D Druhá varianta byla barva Radico. Ta už je víc podobná henně – jde o směs bylinek, aplikace trvá minimálně 90 minut, ale má docela hodně odstínů. Ta mi chytla na první dobrou a trochu zjemnila odrosty. Do stejného odstínu už bych ale asi nešla. Obě barvy se dají koupit na netu, měla jsem je tuším z Alzy.  

14. Čím jsi myla předtím, než jsi přestoupila na CGM produkty? Máš nějaké srovnání, jak Tvoje vlasy reagovaly (například no poo, low-poo atd.)?

Asi do 26 jsem myla klasickou kosmetikou z drogerií, Dove, Fructis...bla bla bla. Pak jsem přešla na značku Kérastase, což měla být „lepší“ péče o vlasy. Samozřejmě to byla chemie, a vydržela jsem na ní asi rok a pak začala myslet víc „zeleně“. Kompletně jsem v domácnosti přešla na Eco friendly drogerii, úklidové prostředky, prací prostředky, všechno. Asi rok jsem pak zkoušela šampony Urtekram, tuhé šampony od Navia, sem tam kosmetiku Alverde, žádné kondicionéry, jen octový oplach. Změny na vlasech jsem nepozorovala, protože jsem pořád žehlila. Nedala jsem jim vlastně šanci.  

Curl Squad Majda @majdi_wavies na Instagramu nám přibližuje krásy severních Čech.  

15. Na svém Instagramu majdi_wavies kromě pravidelných Curly Girl reportů přidáváš i fotky z výletů nebo výběhů do Krušných hor. Prozradíš svá oblíbená zákoutí?

Nutno říct, že můj Instagram není „jen“ o vlasech a není to profil zaměřený čistě na CGM, i když tam má metoda své velké zastoupení a do budoucna bude možná i větší. Za výlety do hor může vlastně můj pes – který nevydrží být doma – a manžel, který to tam miluje. Navíc přímo pod sjezdovkou na Klínovci máme chatu, kde trávíme co nejvíc času to jen jde. A pokud jde o místa... Určitě doporučuju vyhlídku Meluzína – v létě tam je milion borůvek! Nebo na druhou stranu Lesnou – tam jsou super běžkařské tratě a v hotelu Lesná je top česká klasická kuchyně.

Majdin Instagram @majdi_wavies ZDE >>  

16. Co bys vzkázala těm, které se na CGM teprve chystají? Prozradíš své AHA momenty, které Tě v metodě posunuly nejvíc dopředu?

Moje hlavní rada určitě bude trpělivost. Ve všem. Metoda chce čas, neumí zázraky přes noc. Nesnažte se hned používat všechnu kosmetiku a postupy jako oblíbená bloggerka – ona si to jede už delší dobu a její vlasy reagují většinou po svém. V jednoduchosti je síla! Začněte s pár produkty a jednoduchou rutinou, časem můžete upravovat, přidávat a měnit, ale musíte mít pevné základy. Respektujte svůj typ vlasů – ať už vlny, kudrny, prstýnky, každá jsme jiná. Poslouchejte hlavně svoje vlasy, to ony vám řeknou nejlíp, co chtějí. Užívejte si tu cestu, někdy je to s těmi vlasy strašná jízda. :D A buďte k sobě a svým vlasům laskavé. Ale rozhodně do toho běžte, protože to za ty výsledky stojí! ;)  

 

Top produkty podle Majdy

Only Curls All Curl Conditioner

  Na mytí se mi teď líbí Only Curls Conditioner. Pokaždé super výsledek! Kinky-Curly Knot TodayKinky-Curly Come Clean  

Kinky-Curly Knot Today jako leave-in a Kinky-Curly Come Clean na hloubkové čištění.

Kinky-Curly Curling CustardGiovanni Nutrafix Hair Reconstructor

Kinky-Curly Curling Custard na styling a Giovanni Nutrafix Hair Reconstructor jako hloubková výživa.  

Rutina podle Majdy

Myju 2–3krát týdně. Refreshe nedělám – když to není nositelné, pletu, motám, vytvářím nějaké účesy. Tím si mnohdy i protáhnu dobu mezi mytím. Aspoň jednou týdně pak dávám pre-poo masku (před mytím).

Majda, @majdi_wavies  

 

A jak o svoje vlasy pečují další Curly Girls?

Seznam se i s ostatními členkami Curl Squad. Žijeme Curly Girl metodou a jsou mezi námi zástupkyně pro všechny typy vlasů! ♥️👇


Curl Squad

 

JÍT NA KOMPLETNÍ CURL SQUAD >>