Scrunch Out the Crunch (alias SOTC) je v Curly Girl metodě okamžik pravdy. ;) Když Tvoje vlasy zcela uschnou (a pokud jsi tedy jako většina Curly Girls použila na styling nějaký gel nebo pěnu), na vlasech pravděpodobně zbyde povrchová krusta – tedy průhledný, neviditelný, ale citelný povlak ze stylingu.

Vlasy v tu chvíli ještě nejsou „hotové“, a podle toho, jak silně tužící styling jsi použila, mohou vypadat i trochu divně. U silně tužících gelů jsou to slepené bičíky s tvrdým povrchem – a je to tak v pořádku.

Ty totiž vezmeš do ruky nějakou šetrnou látku – hedvábnou šálu, ručník z mikrovlákna, bavlněné tričko, nebo své vlastní šetrné dlaně s kapičkou oleje – předkloníš se a začneš v ní vlasy mačkat. Tím krustu rozbiješ a vyloupnou se hebké šťavnaté kadeře. (* Některé Curly Girls při SOTC vlasy nemačkají v látce, ale krustu vytleskají dlaněmi.)

Scrunch Out the Crunch (SOTC) v obraze: 1. Vlasy s krustou – pramínky jsou štíhlé a vypadají trochu slepené.

Scrunch Out the Crunch
2. Vlasy po vymačkání krusty. Jsou daleko objemnější, pruží, nic na nich neulpívá.
Scrunch Out the Crunch
Nenech se odradit tím, když občas uděláš Scrunch Out the Crunch, plná adrenalinu a nadějí, a vyloupne se jak by řekl Freud „cosi tísnivého“ – alias Curly Girl PRŮSER! 
Děje a dělo se to nám všem a uvidíš... s každým takovým „překvapením“ jsi blíž a blíž k úspěchu.

Tak ať to pěkně křupe! ;)

Karolina

Zpátky do Curly Girl encyklopedie>>


Karolina Srncová.
.
Karolina Srncová
Od roku 2019 buduji na Kudrnatých vlasech království česko - slovenských Curly Girls. Miluji jedinečnost vln a kudrn a cílím na to, abychom je měly zdravé a dlouhodobě udržitelné. :)
Více o Karolině se dočteš zde.