Flora & Curl – Recenze značky na Kudrnatém eshopu. Čím je jedinečná?

Nádherné rozkvetlé obaly Flora & Curl poslední měsíce křižují kudrnatou komunitou a vzbuzují čím dál větší zvědavost. Co se za nimi skrývá? Je tato značka non toxic? A je i na vlny? Vše se dozvíš v následující recenzi...

 

Flora přišla z rostlinné říše a v kudrnatém světě je nováček. Existuje jen něco přes dva roky (první várka produktů byla vypuštěna do světa v dubnu 2017). Přesto se už stihla řádně prosadit – je držitelkou dvou ocenění poroty NaturallyCurly (za své květinové stylingové máslo a za nejlepší přípravek na refresh), a také cen za své obaly. Právem, jsou skutečně nádherné, a navíc jsou v duchu ekologického rozměru značky minimalistické, rozložitelné a recyklovatelné. Ale to už se dostáváme k tomu, co činí Floru Florou...

 

Čím je Flora & Curl jedinečná?

1. Aromaterapeutická vlasová řada

Produkty Flora & Curl si Tě okamžitě získají jedinečnými esencemi, které voní z každé z lahviček. Bavíme se zde o kudrnaté kosmetice, která doslova zdvihá náladu – to jsem si uvědomila ve chvíli, kdy píšu tento článek v pošmourném pražském podvečeru. Čisté a terapeutické esenciální oleje pocházejí přímo z rostlin, plodů, květů, kůry, semen a bylinek, a je to znát.

Non-toxic

Svým složením má Flora & Curl velmi blízko k netoxickému způsobu života. Několik jejich produktů (včetně proslulého Clay Washe) je zcela non toxic. Ty zbylé obsahují pouze konzervant. Značka používá přírodní barviva a vůně pocházející přímo z rostlin. Oproti normě jsou tyto produkty prosté syntetických parfemací. Doslova cítíš, jak své kudrny koupeš v těch nejčistších, sladce vonících a z přírody pocházejících esencích. „Naše receptury jsou čisté a ohleduplné. Protože věříme, že i cesta ke zdravým kadeřím je přirozená a jednoduchá," říká zakladatelka Flory Rose. Sama si prošla obtížným návratem k přirozené textuře vlasů, kdy jak sama píše, „máloco jejím vlasům dodávalo lásku a respekt, které potřebovaly“. Nakonec se naučila, jak pečovat o svoje vlasy z minimalistické perspektivy, kterou přenesla i do svých výrobků.

Neobvyklé ingredience

V produktech Flory najdeš nejaktivnější přírodní ingredience jako je aloe vera, med, organická růžová voda, Pro Vitamin B, levandule, měsíček, jasmín nebo sibiřský ženšen, které jsou dokonalou potravou pro strádající pokožku hlavy, vlny a kudrny. Projevuje se v nich ale také to, že vznikaly v maminčině kuchyni“ a jejich tvůrkyně s nadšením experimentovala s rostlinnými ingrediencemi z celého světa – od olejů z amazonských palem, přes másla z africké Ghany, až po neznámé rostlinné ingredience. Nenapadá mne mnoho jiných produktů, které by obsahovaly slunečnicové máslo, mongongo olej nebo olej z melounových pecek.

 

Komu je Flora & Curl určená?

Flora & Curl

Dvě Curly Girls, které na Floru & Curl nedají dopustit: Sydney ze Sydnie's Little World a Emma z Emma's Curls.

Jak název napoví, kosmetika Flora & Curl je formulovaná pro kudrnaté vlasy (od typu 2C výš). Doslova lebedit si s ní budou především vysokoporézní, středně silné nebo silné kudrny, které před Curly Girl metodou trpěly suchostí a krepem. S určitou opatrností by k ní měly přistupovat ty, které mají jemné kudrny, nebo jich mají málo. Těm bych doporučila spíš produkty značky Jessicurl, tedy z té lehčí řady.

Kosmetika Flora & Curl se ale dá používat i na vlny (2a, 2b). Podmínkou opět je, aby byly silné a suché. Nepoužívej ji na jemné polétavé vlny, které obtížně drží tvar! 

Vlnovlásky, ZDE kousky Flory & Curl, které vám dobře poslouží >>

A teď už pojďme na úplný přehled Flořiného arzenálu...

 

1. Mytí

Na mytí má Flora & Curl hned tři kousky, a všechny lze použít i na vlny. African Citrus Superfruit Shampoo je low poo s krásnou slunečně citrusovou vůní, který skutečně dobře očistí i vlasy zanesené od oleje. Druhý, Organic Rose and Honey Shampoo (právě slaví premiéru), je potom bohatá sametová receptura, která obnovuje výživu v suchých vlasech. Tak trochu unikátem v kudrnatém světě je očistný Curl Refresh Clay Wash, tedy cleanser na hloubkové čištění a restart vlasů. Uzdravující přírodní jíly z marocké lávy a bentonitu bez problémů odstraní build up, včetně minerálů z tvrdé vody. Zároveň Clay Wash obsahuje pečující složky, takže v jediném produktu spájí clarifying i následnou hydrataci. Už žádné hloubkové čištění, ze kterého se vlasy vzpamatovávají několik dní!

 

Flora & Curl

2. Hydratace

Na rozčesání, na péči po umytí nebo refreshe v dalších dnech poslouží Organic Rose and Honey Detangler, což je úžasně voňavý leave-in, který krásně sedne i suchým vlnitým vlasům. Potom přicházejí na scénu dva cenami ověnčené přípravky: refresher ve spreji Jasmine Oasis Hydrating Hair Mist, jehož účel je z názvu asi zřejmý (zde bych se omezila na kudrnaté vlasy), a konečně vítězné Flower Garden Hair Styling Butter, které opět patří jen na kudrny, a je dokonalé v nynější letní sezóně, kdy vlasy potřebují ochránit proti slunci, vodě a vlivům prostředí. Příjemně lehký je potom Citrus Superfruit Hair Oil, tedy lahvička nabitá vzácnými saharskými oleji, která se dá použít zcela univerzálně. Bez obav poslouží také vlnám.

 

3. Styling

Ke stylingu řekla Flora své slovo teprve nedávno. Právě ve chvíli, kdy píšu tento článek, držím v ruce dva výrobky, které mají celosvětovou premiéru, a sice Sweet Hibiscus Curl Defining Gel a  Sweet Hibiscus Curl Activating Lotion. Oba dva jsou určené pouze na kudrny. Aktivátor krásně povzbudí texturu vlasů za pomoci ibišku, lotosu a lopuchového kořene. Gel je středně tužící a obsahuje mandlový olej a extrakt z kořene lékořice.

 

Flora & Curl

 

Co říci nakonec? Já už nic. ;-) Místo toho nechám promluvit zakladatelku Flory & Curl Rose Ovensehi: „Mým cílem vždy bylo stvořit tu nejúžasnější aromaterapeutickou vlasovou řadu. Postavit se tvrzení, že péče o kudrnaté vlasy by měla být komplikovaná, a místo toho poskytnout prostor pro vlastní péči, vzdělávání se, přirozenost. Přivést k životu tradiční vlasové rituály, skrz jednu každou z mých lahviček. Jsou to mé osobní receptury. Jsou plné vysoce kvalitních, mocných, rostlinami nabitých ingrediencí (minerální jíly, oleje z květů a plodů, organické vody a bylinky) a jsou vždy prosté umělých parfemací. Místo toho každý z produktů obsahuje některou z mých oblíbených esencí. Od důmyslně navržených, umělecky zpracovaných lahviček, po povzbuzující vůně a luxusní textury: přijměte pozvání na jedinečnou a magickou cestu k péči o sebe i své kudrny.

S láskou Rose a Tým Kudrnatých vlasů

P. S. Nezmeškej uvedení značky Flora & Curl na český trh! Objednej v PŘEDPRODEJI SE SLEVOU -10 % a dostaň svůj kousek mezi prvními. Akce je časově omezená!

VŠECHNY PRODUKTY FLORA & CURL NAJDEŠ ZDE >>


Karolina Srncová.
.
Karolina Srncová
Od roku 2019 buduji na Kudrnatých vlasech království česko - slovenských Curly Girls. Miluji jedinečnost vln a kudrn a cílím na to, abychom je měly zdravé a dlouhodobě udržitelné. :)
Více o Karolině se dočteš zde.

Přidat komentář

.