Jessicurl – Nová značka na Kudrnatém eshopu. Čím je jedinečná?

Kosmetika Jessicurl ze slunné Kalifornie je v současné době jednou z nejvyzdvihovanějších značek mezi západními Curly Girls. Používají ji youtuberky Jannelle O’Shaughnessy, Honest Liz, real life+curly girl, SWavy Curly Courtney, Curly Cailin a mnohé další. Je proto až neuvěřitelné, že za jejím úspěchem nestojí nějaká olbřímí a anonymní kosmetická korporace, nýbrž jediná žena. Energická, osobitá a (jak jinak než) kudrnatá.

 

 

Když Jessica McGunity ve 14 letech náhle zkudrnatěla, stala se pro okolí nezařaditelnou. Matka ji posílala kudrny „rozčesat“, otec blahosklonně ujišťoval, že velké háro je „cool“, a vrstevníci se jí posmívali. Trvalo řadu let, než v sobě budoucí kosmetička našla odvahu přetvořit domnělý handicap v přednost a vlastní značku...

První produkty Jessicurl vznikaly na koleni, v online komunitě NaturallyCurly.com. Dnes jsou žlutooranžové lahvičky viditelné na každém (kudrnatém) rohu, a Jessicurl znamená víc než jen nálepku na obale. Je to životní filozofie, která razí především autentičnost a lásku k sobě samé.

 

Tajemství hledej uvnitř

 

„Nejúžasnější věc na produktech Jessicurl, je, že nikdy nepotřebujete refresh! Sama zvládnu být 7 dní bez mytí, a pokud své kudrny ochráním přes noc, ráno se obejdu bez refreshe. Když jsou kudrny neupravené, prostě přes ně přejedu trochou Rockin’ Ringlets Styling Potion, namačkám, a je hotovo! Nezabere to ani 30 sekund...“ chválí si bloggerka Curly Cailin. A rozhodně není sama.

„Jessicurl je jedna z pouhých dvou značek, které mé vlasy ani při dlouhodobém používání nepřehydratují. Mám vlasy, které příliš zadržují hydrataci, a často bojuji, abych udržela její správnou rovnováhu s proteinem. Spoustu produktů je na počátku skvělých a za chvíli už jsou na mé vlasy moc. Ačkoli produkty Jessicurl jsou prakticky bez proteinu, jsou sestavené tak, že vlasům navodí dokonalou rovnováhu, aniž by vedly k hydratační únavě.“

Jistě teď už přemýšlíš, odkud to kouzlo pramení? Všechny Jessicurl produkty jsou prosté sulfátů, parabenů, ftalátů, silikonů, ropy, dehtu a minerálních olejů a mají vysoký podíl přírodních složek. Pokud patříš mezi návštěvníky Kudrnatého eshopu, pak ale víš, že tím nejsou nijak výjimečné, protože je to náš standard. Co je tedy na produktech Jessicurl jedinečné a proč si je mnohé Curly Girls tak oblíbily? 

 

 

1. Bez glycerinu

Většina produktů Jessicurl neobsahuje žádný glycerin. Potěší tedy ty z vás, které máte věčné problémy s krepem a humektanty. Perfektně sednou do vlhkého podzimního klimatu i letních veder.

 

2. Protein-free

S výjimkou obou kondicionérů (které obsahují hydrolyzovanou ovesnou mouku) je celá značka bezproteinová. Je také plně bezlepková, včetně zmiňovaného ovesného proteinu, který od roku 2017 používají v bezlepkové variantě.

 

3. Dvě ucelené řady

Kosmetika Jessicurl je pomyslně rozdělená na dvě řady, které obě padnou vlnitým i kudrnatým vlasům. Rozhodující při výběru není, zda máš vlny nebo kudrny, ale jak silné jsou Tvé vlasy.

V řadě Light and Luminous Collection jsou produkty vhodné na jemné vlasy se sklonem k zatížení. Ve druhé řadě Rich and Radiant Collection ty více výživné, které sednou suchým vlasům se silnějším průměrem. Dále si produkty trochu představíme, pro rychlou orientaci ale použij tabulku níže.

Od obou řad existují i hotové startovací sady, kde vždycky najdeš šestici stěžejních produktů.

 

4. Vyber si velikost i vůni

Nabídka Jessicurlu je velmi tvárná. Každý produkt u nás seženeš jako malý tester, středně velkou lahvičku i velké litrové balení pro ty, které značce už propadly. ❤️ Zároveň Jessicurl nabízí každý produkt ve třech tradičních parfemacích:

  • Citrus Lavender (svěží vůně citrusů s levandulí),
  • Island Fantasy (voní jako jako ananasový cheesecake z kokosové mouky a poctivého másla),
  • nebo ve variantě bez parfemace, vhodné pro alergiky.
5. Méně je více

Jessica své produkty vystavěla z rostlinných ingrediencí, bez zbytečných chemických vycpávek. Některé z nich proto mohou překvapit konzistencí, barvou nebo recepturou. Tímpádem jsou také velmi koncentrované a stačí jich opravdu málo. Pokud Ti přijde, že potřebuješ více produktu, obvykle stačí přidat místo toho trochu vody. Neměj strach z olejů, které se vyskytují ve složení. Jsou kvalitní a v takové receptuře, aby netvořily build up, nevysušovaly nebo naopak vlasy nepřetěžovaly. Jessicurl má také dva olejíčky, které jsou vynikající pro růst vlasů a teplé olejové zábaly.

Od svého založení je Jessicurl veganskou značkou a pochopitelně je i Cruelty Free – netestovaná na zvířatech.

 

 

Tipy na konkrétní produkty

Pojďme si teď říct, které produkty nejlépe sednou na které vlasy...

Vlasy které jsou silnější a suché, ocení produkty z Rich & Radiant Collection.

Všechny vysokoporézní a žíznivé vlasy ocení mimo to i vítěznou masku NaturallyCurly Editor’s Choice Jessicurl Deep Conditioning Treatment. Můžeš ji používat klidně denně.

 

 

Těm z vás, které máte jemné vlny a kudrny, které se snadno prověsí a zatíží, je potom určená řada Jessicurl’s Light & Luminous Collection.

Zde profi Jessicurl rutina pro všechny jemnovlásky:

 

SWavy Curly Courtney nám zase vysvětlí, jak používat Jessicurl na vlny:

 

Na závěr pár tipů přímo od Jessicy

 

1. Stylery Jessicurl nanášej na vodou nasáklé vlasy.

Jakmile máš vlasy očištěné, smyla jsi kondicionér a ještě z nich kape voda, to je ten správný čas probudit kudrny k životu! Předkloň se hlavou dolů a nanes trochu Jessicurl Rockin’ Ringlets Styling Potion, což je aktivátor (stačí ho trošička). Aby byly kudrny nebo vlny více definované, spáruj ho s Confident Coils Styling Solution, který zároveň vlasy jemně natuží.

 

2. Nepřeháněj to s množstvím stylingových produktů.

Jess vysvětluje, že loužička o průměru dvoukoruny do nasáklých vlasů bohatě stačí k tomu, abys dosáhla viditelných výsledků! Když to s produkty přeženeš, vlny budou s tvrdou krustou, příliš definované a zatížené.

 

VŠECHNY PRODUKTY JESSICURL NAJDEŠ ZDE >>

Já se teď ráda dozvím, jestli už je znáš, a pokud ano, tak který sis zamilovala? :) 

Karolina


Karolina Srncová.
.
Karolina Srncová
Od roku 2019 buduji na Kudrnatých vlasech království česko - slovenských Curly Girls. Miluji jedinečnost vln a kudrn a cílím na to, abychom je měly zdravé a dlouhodobě udržitelné. :)
Více o Karolině se dočteš zde.

Přidat komentář

.