Roping je Curly Girl technika nanášení produktů, která účinně bojuje s pramínkováním. Spočívá v tom, že dlaní s rozetřeným produktem obejmeš mokrý pramen vlasů jako provaz a začneš do něj produkt postupně vmačkávat odshora dolů. 

Určitě jsi někdy vymačkávala vodu z jemného prádla, které jsi nechtěla kroutit a ždímat. Je to přesně ten samý pohyb! :-)

Proč vlastně roping? 

Klasické nanášení Curly Girl produktů hrabáním může u citlivějších vlasů rozbít prameny, které se pak už pořádně nespojí. Roping oproti tomu přispívá k tomu, aby prameny byly celistvé a silnější. Je jako dělaný pro Curly Girls, které trápí myší ocásky.

Samotný roping se často kombinuje s další technikou pulsing, kdy pramen, po kterém jsi domačkala dolů, ještě zmáčkneš v dlani směrem k hlavě. Je to de facto stejný pohyb, jaký děláš při Squish to Condish, akorát vlasy nemačkáš s vodou. 

Obojí hezky uvidíš ve videu zde:

Kdy roping použít?

Zkus při stylingu (poté, cos vypláchla kondicionér) postupně provést roping + pulsing na pramenech vlasů kolem celé hlavy. Nejprve tak nanes aktivátor, potom stylingovou pěnu nebo gel. Před foukáním můžeš hotové prameny ještě opatrně odsát microploppingem, aby je odkapávající voda moc nenatáhla.

Ať se to kroutí! :-)

Karolina

 

Zpátky do Curly Girl encyklopedie>>


Karolina Srncová.
.
Karolina Srncová
Od roku 2019 buduji na Kudrnatých vlasech království česko - slovenských Curly Girls. Miluji jedinečnost vln a kudrn a cílím na to, abychom je měly zdravé a dlouhodobě udržitelné. :)
Více o Karolině se dočteš zde.