Gel z lněného semínka

Postup

2 hrnky vody a 1/4 hrnku lněného semínka (vcelku) vař na mírném plameni (míchej), dokud se neobjeví hustý hlen ulpívající na vařečce. Pak nech ještě 10 minut odstát (gel bude vydatnější a nespálíš si prsty ;).
Sceď přes punčochu, tyl nebo vhodný cedník. Toto musíš stihnout  ještě před úplným vychladnutím, protože jak gel jednou zatuhne dohromady se semínky, těžko už se cedí.

Video


V ledničce vydrží gel z lněného semínka čerstvý dva týdny. Pokud přidáš pár kapek E vitamínu, trvanlivost to prodlouží. Ale taky se dá regulérně namačkat do tvořítka na led, zamrazit a pak si vždycky vytáhnout jen potřebnou dávku. Při aplikaci ho můžeš ředit vodou.

Jak se nanáší?

Gel nanes do mokrých vlasů, do kterých jsi předtím nanesla leave-in (bezoplachový kondicionér). Nevymývej. Po zaschnutí ztvrdlou krustu vymačkej (takzvané SOTC Scrunch Out the Crunch). Můžeš ho použít i na refresh vln v dalších dnech – na vlasy navlhčené rozprašovačem.


Pokud chceš lehoučký gel, který nebudeš z vlasů vymačkávat, můžeš jej půl napůl naředit s odvarem ze sliznatých bylin (ibišek, bezinka, lípa).

 

Zpátky do Curly Girl receptů >>

Karolina Srncová.
.
Karolina Srncová
Od roku 2019 buduji na Kudrnatých vlasech království česko - slovenských Curly Girls. Miluji jedinečnost vln a kudrn a cílím na to, abychom je měly zdravé a dlouhodobě udržitelné. :)
Více o Karolině se dočteš zde.

Přidat komentář

.