Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Všechno skutečně důležité krása, barva i lesk našich milovaných vln, jde z pokožky a mnoho se dá změnit, pokud se od svých kremrolí a pomíjivých výsledků jednotlivých washdays vrátíme k základům.

Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, „černé zlato, ručně zpracovávané z organických, divoce rostoucích ricinových semen, pomůže postavit na nohy nejedny utlačované vlasy. Dokonale očišťuje pokožku hlavy od kožních onemocnění a toxinů, které škodí novým vláskům a zpomalují jejich růst. Uzavírá hydrataci v pokožce a stimuluje kořínky. Vlas silný od kořínku pak roste daleko rychleji a má před sebou silnější budoucnost.

V lahvičce ricinového oleje ale získáš daleko všestrannějšího pomocníka. Jako u vlasů pomáhá prodloužit a zahustit i řasy a obočí, krásně hojí akné a posiluje nehty. Zkrátka, je to silák, který pomůže vždy, když budeš v koupelně v úzkých.

Ano, silák. A z toho pramení také některé jeho nevýhody. Předně

1. Ricinový olej není úplně snadné vymýt

Pouhé opakované nanášení bez rozmyslu snadno může vést ke zcela nechtěnému výsledku, kdy se Ti zanesou póry na pokožce a vlas naopak bude mít problém dýchat a růst. Práce s ricinem proto vyžaduje

  1. střídmost (rozetřít kapičku na špičkách prstů)
  2. důkladnou práci prstů při masáží i při mytí
  3. pravidelné mytí šamponem a/nebo clarifying

2. Ricinový olej neunesou jemné vlasy

Vzhledem k právě zmíněnému je bohužel ricin zcela nevhodný pro jemnovlásky, kterým vlasy zatíží a ony při odstraňování build-upu svým vlasům nadělají víc škody než užitku. Chceš-li povzbudit růst jemných vlasů, vyzkoušej raději zázvorovou šťávu nebo fermentovanou rýžovou vodu.

Jak se ricinový olej používá?

Pro růst vlasů

Vmasíruj denně pár kapek oleje do pokožky hlavy – krouživými pohyby a bříšky prstů. Neoplachuj.

Intenzivní růstová péče

Nanes olej na pokožku hlavy, potom si nasaď plastovou čepici a nahřívej 25-30 minut fénem, nebo nahřívací čepicí. Potom umyj hlavu šamponem a pokračuj s mytím, jak jsi zvyklá.

Deep conditioning (zábal)

Přidej 5-6 uzávěrů oleje do své oblíbené masky. Nanes na vlasy i pokožku hlavy, a nech pod plastovou čepicí v zábalu 30-60 minut. Důkladně vypláchni teplou vodou (u jemnějších vlasů i šamponem) a pokračuj s mytím, jako obvykle.

Leave-in (k zapečetění vlhkosti)

Nanes olej po jednotlivých pramenech do vlasů za pomoci modlící techniky (spojené dlaně po obou stranách vlasů). Pokračuj s gelem nebo stylingovým krémem.

Produkty s Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Zpátky do Curly Girl encyklopedie>>


Karolina Srncová.
.
Karolina Srncová
Od roku 2019 buduji na Kudrnatých vlasech království česko - slovenských Curly Girls. Miluji jedinečnost vln a kudrn a cílím na to, abychom je měly zdravé a dlouhodobě udržitelné. :)
Více o Karolině se dočteš zde.

Přidat komentář

.