Transition support vlákno | Kudrnaté vlasy

Transition support vlákno


  • T-R-A-N-S-I-T-I-O-N fáze! 😱🙈😂

     

    Děs, běs a hrůza nechtěného. Pocit, že to snad NIKDY NESKONČÍ❓

    Začala jsi s Curly Girl metodou, protože Ti namluvili, že budeš mít hezčí vlasy. Namotivovala ses sledováním výstavních kremrolí na YouTube. Vyluxovala konto - na poličce se vyjímá první cowash. A pak běží washdays a Ty jdeš od průseru k průseru? 🤦

    ❌Vlasy nemají vůbec žádný tvar. Nedaří se Ti je spojit do silnějších pramenů.
    ❌Působí zplihle a mastně, nebo naopak krepatě a rozlítaně. Teskníš po sulfátovém šamponu.
    ❌Tvoje washdays mají jednoznačně ↘️ sestupnou tendenci.

    Je to normální. Ano, úplně. Všechny jsme tam byly. Tato nejméně oblíbená vstupní část CGM, která nastává v prvních týdnech po zahájení, je jen přirozenou reakcí vlasů na novou péči.
    Vlasů, které do té doby byly zvyklé na odmašťování sulfáty. Vlasů, které svou přirozenou schopnost regulovat maz a tvarovou paměť před časem odložily, a teď neví, čí jsou. 😵Vlasů dříve závislých na silikonech.

    Po několika týdnech nebo měsících - až pochopí nová pravidla, najednou se jako mávnutím kouzelného 🌿 chytnou - uvidíš!

     

     

    Takže - nedáme se. 💪 Pojďme se vzájemně podpořit. Jednou to určitě skončí! A do té doby najdeš útěchu zde, v supportním vlákně pro chvíle vlasového ouzka. 🙌 😉

    K.



  • Ano, toto je fáze, kterou musí projít každá cg 😅 každému trvá jinak dlouho.... Po WOW umytí prochází studená sprcha v podobě transition (blé) fáze, kdy by se na vše člověk nejraději vybodl.... Stojí za to vydržet a přečkat tohle období 🙏 jednou to skončí a vyloupnou se krásné vlny a kudrliny 


  • Řekli o Transition fázi

    Majda (Curl Squad): "Začátky byly peklo! Díky bohu, že to bylo v létě, to se tak celkově ledacos odpustí coby „beach look“. Každopádně, moje vlasy byly po deseti letech žehlení strašně zničené. Můj první úkol tedy byl nechat je přivyknout, hydratovat, doplňovat živiny, hydratovat, a zase hydratovat. Vlasy vypadaly hrozně... Nemůžu říct, že by se víc mastily, ale neudržely tvar ani hodinu, byly rozpramínkované, nechápaly, co se děje."

     

    Míša (Curl Squad): "No jejej. :-D Během prvních asi tak tří měsíců jsem snad skoro denně uvažovala nad tím, jestli to má vůbec smysl. Frustrovalo mě, že se nemůžu zasucha učesat a vyčesat je na celý den do drdolu. Vlasy druhý den po umytí bez rozčesání nevypadaly vůbec dobře. A hlavně ze začátku se mnohem rychleji mastily. Předtím jsem byla zvyklá mýt vlasy cca jednou týdně. Při CGM jsem najednou musela umývat každý třetí den."

     

    Anička (Curl Squad): "Na začátku mé Curly Girl cesty byly moje kudrliny úplně zoufalé. Hned „snědly“ všechny produkty, které jsem na ně dávala. Potřebovala jsem hodně výživy a hydratace, proto jsem v Transition fázi používala produkty značky Shea Moisture. Později jsem si uvědomila, že tyto produkty jsou na mě až moc těžké. Kudrlinky začaly být časem dost zatížené a často přehydratované. První vysvobození přišlo, až když jsem zjistila, že moje vlasy potřebují hodně proteinu."

     

    Anna (Curl Squad): Vlasy bez objemu, nedržely tvar. Měla jsem výhodu v tom, že CGM jsem objevila na začátku letních prázdnin a Transitioning fáze trvala tak nějak kolem 2 měsíců, takže do školy jsem přišla už s celkem spravenými vlasy. Během Transitionig jsem také hodně nosila drdoly a copánky, stejně jako po tom, co jsem přestala žehlit.


  • Když vidím ty fotky🙈 Ono i když vidím tu fotku po - říkám si, že dneska to je o hodně lepší. Ale celá transition byla ještě horší! Nešlo chodit jinak než v culíku. Jak píše Míša, musíme si tím projít všechny, a ty co tvrdí, že transition neměly - mají transition dodnes! :D (Říká se to tak nějak ne?) 


  • Já žádnou transition fázi vlastně ani nepocítila. 🤭 Mým hlavním cílem bylo zlepšení kvality vlasů, které jsem řadu let zatěžovala barvením, žehlením a poslední ránou byla dvě těhotenství, během kterých mi vlasy doslova uschly. 😬 Hned ze startu jsem nakoupila kompletní výbavu z kudrshopu a už po prvním mytí cítila neuvěřitelný rozdíl, vlnění pro mě bylo jen přidanou hodnotou. Teď, když vidím zpětně fotku, tak si říkám, jak jsem z tohohle mohla být nadšená, ale fakt jsem tenkrát jásala! 😄 Každopádně si touto fází projde každá, ač ji vnímáme očividně rozdílně. Já myslím, že srovnání našich fotek mluví za vše a jen dodám: "Hlavu vzhůru, dámy! Jednoho dne se vám vlasy odmění, chce to jen řádnou dávku péče a trpělivosti." 💪😉


  • Noo já nevím. První cca 3 měsíce na CGM nadšení a teď vypadám jako trotl. Je možné, že by byla transition phase až teď? 🤔 Za poslední 3 týdny už mě několikrát napadlo, že se na to vyprdnu...


  • Zdravím všechny zkušené a dotaz k tématu - patří k této fázi prosím i poškození pokožky hlavy a vypadávaní vlasů v daleko větším objemu než kdykoli dříve? Projevil se u mě tento "kolaps" cca po 3 měsících zavedení CGM, přípravky Innersense + Flora, jinak jsem se snažila dodržovat vše a teď jsem v pasti - a nevím, zda na konci? :'-(  Pokud by někdo dokázal poradit, co vhodného užívat, budu vděčná za tipy :-) Markéta 


  • Zdravím všechny kudrlinky🍂, 

    je možné, že má transition fáze nastává až teď po 5 měsících na CGM? Na začátku CGM sice definice žádná a výdrž také, ale měla jsem krásné silné prameny, teď mám sice lepší definici, ale ať dělám, co dělám, tak se vlasy pramínkují a vypadají jako myší ocásky :(. Dávám styling do nasáklých vlasů, zkoušela jsem teď i metodu roping a při nanášení se dařilo, ale vždy pak během sušení se vlasy začnou pramínkovat 😐.Také nevím proč, ale při vysoušení difu se mi kudrlinky úplně zdeformují a ve výsledku vypadají vlasy jako polámané chroští, nejsou to ani vlny ani nudrny :(. Pořídila jsem black orchid, tak se těším, až ho vyzkouším, jestli to bude lepší. 🙈

    Budu moc ráda za odpověď🙏💚 


  • Mám ten samý problém, na začítku sice žádná definice, ale krásné silné prameny a teď 5. měsíc na CGM katastrofa, vlasy se pramínkují ať dělám, co dělám, a při vysoušení se mě vždy kudrny polámou a vypadají jak zlámané :(. 


  • @Petra Novotná tohle je časté, po určité době se vlasy upraví nebo se přesytí stávajícími produkty, je dobré většinou zkusit něco nového, lehčího, případně přehodnotit péči, zda tam nepřevažuje nějaká složka (obvykle protein nebo hydratace), kterou už vlasy nepotřebují tolik, a na ní ubrat. Pokud dojde k přehydratování, nebo přeproteinování, pak ji vyloučit úplně. Roli může hrát také podzimní počasí, které vlnitým vlasům nedělá obecně dobře, příliš vlhkosti ve vzduchu.


  • @Anna Zehrerová viděla bych to na stejný problém jako u Petry, tedy za mě stejná reakce.


  • @Markéta Gálová Nevím, co myslíte tím poškozením pokožky hlavy - zda svědění, olupování, nebo to padání vlasů.. Ale to padání jednak může být způsobeno ročním obdobím - teď na podzim padají obecně všem více. Za další nevyhovující produkty, nedostatečné hloubkové čištění - tím mám na mysli, že ho děláte ve velkém časovém rozpětí (např. 1x za 5 týdnů, ale vzhledem k typu vlasů byste potřebovala častěji, tudíž zkusit případně interval hloubkového čištění zkrátit), na pokožce se hromadí usazeniny produktů, tím ucpávají póry a může dojít k nadměrnému padání vlasů, tím, že nemůže pokožka volně dýchat - stejným způsobem mohou působit na pokožku usazeniny minerálů z tvrdé vody - ty klasický hloubkový šampon neodstraní, je potřeba chelátový šampon, případně čistící jíl, takže bych zvážila i tuto možnost, a zjistit, jak je to u vás tvrdostí vody. Případně může být na vině i špatná technika mytí - absence masáží pokožky při mytí šamponem, nedostatečné vyplachování šamponů a následné péče. A mimo jiné také štítná žláza, hormony, stres... 


  • @Kateřina Švihlová Mockrát děkuji za odpověď, Kateřino :-)

    Pokožku mám na mysli stroupky a pupínky a jakoby "písek", vlasy vypadávají vždy nejvíce při mytí a pak při stylingu :-( Všechny problémy se objevily až po cca 3 měsících CGM, přípravky jsem nijak v té době neměnila, ale stres nemůžu vyloučit, hormony taky (41 let), chjo :-( No nic, zkusím víc to hloubkové čištění, děkuji moc za rady a zkusím změnit značku, vlasy mám jinak vysoce porézní a jemné... Děkuji za pomoc a toto fórum :-) 🍀


  • @Petra Novotná Souhlasím s Alenou v tom, že podzim je typickým obdobím vlasových krizí. 🍂🙈 Už jenom glycerin a jiné jednoduché humektanty ve stylingu (například Agave Nectar, Propylene Glycol, Sorbitol,...) mohou spoustě z nás dělat paseku. Pokud bys měla pocit, že by to mohl být tvůj problém, prostuduj, které produkty jsou bezpečné, zde, případně to vždycky uvádím na záložce Klíčové parametry: https://www.kudrnatevlasy.cz/collections/curly-girl-produkty-bez-glycerinu
    Ale obecně ke krizi 3. měsíce:

    Je to normální. Dobrých 80 % z nás do metody nastupuje se suchými, místy poškozenými vlasy. První měsíc(e) obvykle slavíme úspěchy, protože vlasy nejprve vděčně hltají hydrataci. 💦Pak se ale do popředí dostanou tři další důležité věci.

    • Tou první je rovnováha protein - hydratace. Vlasům totiž nestačí jen zavodňovat. Často potřebují povzbudit svou vnitřní stavbu, což dělá protein. Každé vlasy mají jinak dáno, kolik kterého potřebují. Myslím, že trochu častěji se stává, že vlasy nejprve hydratuješ, po prvotním wow efektu pak začnou vlny být přesycené, jít dolu a nakonec tě z mrtvého bodu posune objev proteinu. Neplatí to ale zcela (některé vlasy protein snesou jen málo, nebo vůbec).

    • Druhá věc, která často přichází na přetřes až po pár měsících CGM, je kvalitní hloubkové čištění, které zmiňuje Katka. Pořád se ještě setkávám s názorem, že hloubkově čistit má člověk pouze jednou a před začátkem (jako Final Wash). Není to pravda a ani logické, protože v Curly Girl produktech jsou běžně zastoupené ingredience, které lnou k vlasům. Je tedy dobré ujasnit si, co moje vlasy dokáže spolehlivě vyčistit, zda clarifying šampon, nebo chelátový šampon, a najít si optimální interval. Hloubkové čištění také bývá správný první krok při jakémkoli předávkování vlasů - ať proteinem, nebo hydratací.

    • Třetí věc je pochopit, jak moc jsou tvoje vlasy konzervativní. Znám Curly Girls, které dva roky myjí jedinou milovanou řadou a jejich vlasy vypadají stále skvostně. A potom takové, kterým přestávají reagovat na produkty po měsíci a chtějí změnu. Tohle už je ale o hledání, zkoušení a poznávání - o ničem jiném CGM ani není. 🧐 

    Poměrně časté taky je, že vlasy v prvních měsících "žerou" víc, a později si vystačí s lehčími produkty. To byl případ můj, která jsem první dva měsíce myla (cowashovala) As I Am Cowashem, ačkoli mám superjemné vlasy, a překvapivě to tehdy fungovalo! Dnes už nesmí přes okraj vany a miluju light značky typu Inahsi nebo Devy 🥥⛔😄

    Držím palce a nevzdávej to! 🙌

     


  • @Anna Zehrerová tady mne jako první napadá prave to hloubkove cisteni. Kdy bylo naposled?

     

    @Markéta Gálová předpokládám, že s Florou ani Innersense necowashuješ, ale myješ stylem šampon + kondicioner? Děláš plop? Neco jineho, co prichazi primo na pokozku hlavy? Muze za tim byt nedostatecna myci technika, kterou zminuje Katka, nebo skutecne precitlivelost na nekterou slozku. To pak nejcasteji miva souvislost se stylingovymi produkty, ktere patri do delek, ale plopem se dostavaji na kuzi, nebo s cowashovanim.


  • @Ká Srncová  Ahoj Káti, děkuji za doplňující dotazy - no, já asi udělala možná tu chybu, že jsem si od startu nasadila vše s proteinem, jsem usoudila, že vlasy mám slabé, tak že ho potřebují :-(
    Takže na Tvou otázku - ano, máš pravdu, myla jsem šampón + kondicioner. Z Flory mám pouze stylingový krém a gel (ten už ani nepoužívám, jako dříve) a Innersense jsem používala celou řadu pro jemné vlasy (Pure Harmony šampon, Daily Conditioner a Live-in Sweet Spirit = vše jen do délek "modlící technikou"), k tomu jsem si dávala 1x za týden šampon SHEA MOISTURE - JAMAICAN BLACK CASTOR OIL STRENGTHEN & RESTORE SHAMPOO – brala jsem ho jako "restart" (asi špatně?) a párkrát jsem teď přešla na Co-Wash SHEA MOISTURE COCONUT & HIBISCUS CO-WASH, kdy umyju jen tímto, ale ten mi moc nesedí, je těžký a rychle se mi umastí vlasy 🙄
    Momentálně přípravky z Innersense došly, takže nevím, zda je nakoupit zase znovu 🤔 🙈 Co se ale změnilo měsíce zpátky - přestala jsem používat na styling krém od Flory, a používám jen z Innersense - INNERSENSE HAIR LOVE PREP SPRAY a PĚNU od nich, poslední krok pak gel značky Only Curls - ONLY CURLS ENHANCING CURL GEL.
    Asi jsem to všechno přeplácala a defakto nemám opravdu nic na hloubkové čištění, takže už si ta hlava se mnou neví asi rady 😬 No, zkusím si pořídit CANTU SULFATE-FREE CLEANSING CREAM SHAMPOO, Prep Spraye z Innersense se nechci vzdát, dělá mi objem aspoň při těch padajících vlasech a snad nemám alergii na něj? 🤔 Zkusím vše zjednodušit, něco pořídit i v lékárně na tu pokožku a snad se to upraví. A asi pořešit i hydrataci, když mám vše jen s proteiny, viď? Děkuji moc za sdílení zkušeností a informace, eshop je skvělý! 😉🙂 🌼


  • Ahoj holky, 

    potřebovala bych poradit... Začala jsem s CGM asi před dvěma měsíci. Už před tím jsem měla občas potíže s lupy, ale nic hrozného ani častého. Ale teď bohužel po každém WD cca druhý až třetí den mě neuvěřitelně začne svědit pokožka hlavy, ale tak, že musím okamžitě umýt, jinak se to nedá vydržet. Lupy mám opravdu hodně a viditelné na vlasech i v den WD. Používám řadu Flora&Curl (šampon, kondík, leave-in a gel) - samozřejmě, že ne vždy vše naráz. Doplňuji ještě občas maskou od Cantu. Mám kudrny 3B - 3C bych řekla, suché vlasy...

    Koukala jsem, že se asi chystá i nějaký článek na toto téma, ale pravděpodobně není ještě dostupný... 

    Můžete mi prosím poradit, abych se tohoto problému zbavila? 😊🙏

    Děkuji předem! 


  • @Veronika Mantlíková Ahoj,

    může ti to způsobovat ten šampon.. Může tě v něm něco dráždit, nebo ti proste nevyhovuje. A pokud už jsi měla problémy i dříve, zkusila bych sáhnout po nějakém Non toxic šamponu. Např. Hands on Veggies Antidandruff, Khadí Neem. Jsou na ně výborné ohlasy, co se týče problémů s lupy a poškozenou pokožkou hlavy, sama mám skvělou zkušenost.

    Hlavně nezapomínej na hloubkové čištění. Usazeniny produktů mohou lupy ještě zhoršovat, také tvrdá voda - v tomto případě je pak nutné použití chelátoveho šamponu nebo čistícího jílu, takže popřemýšlej, jestli se tě to taky netýká. 

    Dále dbej na správnou techniku mytí, jak jsem již psala výše - masáže pokožky hlavy při mytí - ať se nečistoty a stará kůže snadno uvolní, důkladné vyplachovani produktů, do blízkosti pokožky hlavy nedávat žádné jiné prodkuty - pouze šampon.

    Tak zkus něco z toho :)

    Katka


  • @Kateřina Švihlová@Kateřina ŠvihlováŠvihlová zdravím všechny curly/wavy girls.

    S CGM se snažím nějak skamarádit od půlky října, takže cca 3 měsíce. Než napíšu své dotazy, tak úvodní info : mám jemné vlasy, vlnky 2a, se zavřením všech očí 2b😂, nízká poréznost. Vlasy mám nebarvené (maximálně tónovací samponbez peroxidu), bez tepelné úpravy, jen vlažný vzduch na fenování. Produkty používám co nejlehčí, řadu Giovanni tee trea triple treat, šampon a kondicionér, aktivátor vln Curly Keeper, tužící gel Giovanni L. A. Hloubkově čistím co dva týdny, s maskou Ecoslay banana cream, a jednou měsíčně maska Ecoslay matcha boost a pak opět hydratační Ecoslay banana cream...

    A teď ty dotazy😂

    Mám pocit, že moje vlas, prostě nesnesou jakoukoli bezoplachovou péči, styling. Vlasy se brzy mastí, vlny plihnou. Už druhy, třetí den je to děs. Nepomůže ani aktivace vodou a pomačkání. Žádný zazrak se neděje. Nechat hydratační masku jako leave in taky nedopadlo. Vlasy mastné druhý den. Jinak po styling mám z vlasů nic moc pocit. Snažím se krustu vymačkat, našla jsem radu vytleskat, ale stejně mám pocit že jsou vlasy slepené a splihlé...a svědí mě pokožka hlavy 🤦‍♀️

    Když použiji jen šampon, kondicionér a mycí postup, který máte na blogu pro vlnité vlasy, je to jiná písnička. Vlasy jsou nadýchané, krasný objem, bez mytí úplně OK i 4 dny a o tom ae mi nikdy ani nezdálo... Velká spokojenost. Jen ty vlny téměř nula😐 jedna strana se prostě vlnit nebude snad jen natáčky či co😂

    Tak teď mám velké dilema. Pokračovat v cgm, a snažit se o vlny, nebo být jen ráda za low poo šetrnou péči a zlepšení kvality vlasů a vzít si z cgm to, co mi sedí. Narazila jsem i na postupy vlnění vlasů bez tepla a pokud cgm funguje jen se stylingem, tak zas takový rozdíl, krom používání speciálních šetrnějších produktů nevidím...

    ještě dodávám, že vlasy mám krátké, kratší prostříhané mikádo... Což tady nikde na fotkách nevidím... Funguje cgm lépe na dlouhé vlasy? Mám v plánu nechat růst. Po druhém porodu mi začaly hrozně padat, tak jsem radikálně zkrátila...

    Děkuji předem za rady a názory. 

    P. S. Omlouvám se za překlepy, nemám čas po sobě přečíst... A taky za hloupý začátek, nepodařilo se mi to již nijak vymazat. 


Chcete-li odpovědět na toto téma, je potřeba přihlásit se!